Dziecięcy świat

Dzień Dziecka to czas, w którym rodzice chcą podarować swoim dzieciom coś wyjątkowego. Wbrew pozorom niewiele jednak potrzeba, aby dzień ten uczynić szczególnym. Myśląc o pierwszym czerwca, najczęściej mamy na uwadze najmłodszych członków rodziny, a przecież każdy z nas ma w sobie coś z dziecka. Dorośli często tracą zdolność do radości z małych rzeczy, kreatywności i wyobraźni. Obchodzenie Dnia Dziecka w rodzinnym gronie może być doskonałą okazją do tego, by choć przez chwilę, znów odkryć w sobie tę pierwotną radość życia. Bez wątpienia, główną atrakcją tego dnia,  powinny być: wspólnie spędzony czas i Wasza obecność. Warto jednak pomyśleć o drobnym upominku, który choć nie jest najważniejszy, to z pewnością wywoła uśmiech i radość na twarzy Waszego dziecka.

Drobny upominek

Pomysłów na prezent jest mnóstwo, ale jak wybrać ten najlepszy? Dzieci różnią się między sobą nie tylko płcią, temperamentem czy tempem rozwoju, ale również upodobaniami i zainteresowaniami. Warto brać to pod uwagę, kupując prezent z okazji ich święta, a także dostosować podarunek do ich wieku. Aby ułatwić Wam wybór, przygotowaliśmy zestawienie najbardziej ciekawych i oryginalnych prezentów.

Dla maluszka

Maty edukacyjne, sortery, huśtawki i leżaczki, książeczki dla niemowląt z usztywnianymi kartami, klocki  – wszystko to powinno sprawić radość Waszemu maluchowi. Sortery pomogą ćwiczyć umiejętności motoryczne, klocki z dużymi elementami będą bezpieczne,  a przy okazji rozwiną wyobraźnię. Chłopców z pewnością zadowolą zabawkowe samochody, tory oraz garaże dla ich czterokołowych przyjaciół. Dziewczynki nie przejdą obojętnie obok pluszaków i lalek szmacianek.  Smyk w tym wieku uwielbia także zabawy wodą, czy ciastoliną. Równie interesujące mogą być dla niego instrumenty, takie jak cymbałki czy dziecięce pianinko.

 

 

Dla przedszkolaka

Prezent dla przedszkolaka nie musi oznaczać kolejnej kolorowej zabawki! Dzieci w tym wieku składają już poprawne zdania i coraz lepiej rozumieją świat – warto więc postawić na zabawki edukacyjne, które łączą przyjemne z pożytecznym. Gdy Wasze dziecko jest bardzo ruchliwe, nie potrafi długo usiedzieć w jednym miejscu, a sport to jego żywioł, wybierzcie na prezent sprzęt sportowy – piłkę, rower, hulajnogę, rolki lub wrotki, frisbee, zestaw do badmintona albo rakietę do tenisa, która być może stanie się początkiem nowego hobby. Jeśli zauważycie, że Wasza pociecha potrafi spędzać nad kartką papieru długi czas i rysowanie sprawia jej przyjemność, możecie kupić zestaw do malowania, kolorowanki, czy wycinanki, które wspomogą rozwój manualny Waszego smyka.

 

 

Dla starszaka

Przy wyborze prezentu dla dzieci starszych warto inwestować w produkty, które pomogą rozbudzi ciekawość świata lub po prostu przegonią nudę. Dziewczynki jak i chłopcy, w tym wieku, mogą mieć już określone zainteresowania, co warto wykorzystać jako wskazówkę podczas wyboru upominków. Dinozaury, kosmos, pojazdy, zwierzęta z różnych stron świata z pewnością będą strzałem w dziesiątkę. Możecie obdarować swoją latorośl także ciekawą książką czy figurką przedstawiającą ulubioną postać z bajki lub filmu. Lubicie gry planszowe? Na kolejną zawsze znajdzie się miejsce na półce. Może w ramach Dnia Dziecka warto zorganizować rodzinny turniej, na koniec którego wygrani i przegrani pokrzepią się lodami? Obojętnie jaki upominek wybierzecie, warto pamiętać o tym, że prezent ma  znaczenie drugorzędne.

 

 

Młodzi i modni

Kolorowy i różnorodny świat dziecięcej wyobraźni warto podkreślić ubraniami. W tym szczególnym dniu, oprócz wspólnie spędzonego czasu, drobnych upominków, ważne są także komfort i wygoda dzieci, które stanowią pierwszą zasadę podczas tworzenia stylizacji. Nie oznacza to jednak, że  nie znajdziemy w tych kolekcjach najważniejszych tendencji modowych. Spontaniczność, szczerość emocji, ciekawość świata z pewnością podkreślą śmiałe, kontrastowe połączenia kolorystyczne zarówno w total look, jak i zestawienia na zasadzie color blocking. Pojawiają się też bardzo modne w tym sezonie gradienty w wersji rozjaśnionej, od różu przez żółty do błękitu. Motyw przenikających kolorów znaleźć można również na akcesoriach: dodatkach na głowę i okularach. Interesujące motywy graficznie na koszulkach, sukienkach czy bluzach pozwolą każdemu młodemu trendsetterowi na wyrażenie siebie. Mamy w tym zakresie szeroki wybór: od koszulek dla graczy, poprzez te neutralne, jedno- lub dwukolorowe, aż do modeli prezentujących współczesną sztukę abstrakcyjną.

 

 

Foto. wizerunkowe: Smyk

Foto. produktowe: Martes Sport, Reserved, Smyk, Reporter Young, H&M, Empik