WIOSENNE TRENDY – KOLORY I DESENIE

Mocnym akcentem nowego sezonu będą szeroko pojęte motywy egzotyczne. Mamy pełną paletę owoców, wielobarwne ptaki, wszystkie odcienie zieleni rodem z tropikalnej dżungli, a nawet bujające się na palmowym liściu małpy. Printy niczym z rajskiej wyspy pojawiają się na zwiewnych, przezroczystych, długich sukienkach i będą z pewnością rządzić zarówno na miejskich imprezach, jak i podczas wakacyjnych wojaży.

Warto wspomnieć, że pokłosiem mocnego trendu na egzotykę będzie tej wiosny kolejny powrót intensywnej czerwieni. Falbaniaste suknie w stylu flamenco, ogniste, ze względu na barwę i krój, z podkreśloną talią i rozkloszowanym dołem, rozbudzą zmysły i będą wyglądały niezwykle kobieco zarówno na weselnym parkiecie, jak i podczas eleganckiej kolacji we dwoje.

fot. Orsay, Gatta, Mohito, House, Reserved

Kreatorzy jakby dla przeciwwagi tego wielobarwnego szaleństwa proponują „odtrutkę” w postaci mody na biel. Skromność koloru nadrabiają bogactwem faktur i krojów. Mamy białe sukienki tonące w kaskadach falban, z monstrualnymi, bufiastymi rękawami, wyczarowane z połączenia szlachetnych materiałów – koronki, tiulu, jedwabiu. Białe są także wiosenne trencze, eleganckie, szerokie spodnie z lejącego materiału, z wysokim stanem, a także mini sweterki i sportowe stroje do joggingu.

fot. Reserved, Yes, Ryłko, Mohito, Orsay, Ochnik, Cropp, Diverse

W palecie kolorów zaraz za bielą pojawiają się kolory ziemi, od szaro-piaskowych, po koniakowe żółcie, których sporo znajdziemy także w trendach wnętrzarskich. Hitem wiosny będzie zestawienie wiosennego trenczu, w kolorze nude z prostą w kroju sukienką, delikatnie ozdobioną mikrowzorem – maleńkimi rombami lub gwiazdkami.

fot. Top Secret, YES, Mohito, Orsay, H&M

Pisząc o deseniach, które za chwilę wyskoczą spod zimowych kurtek nie możemy nie wspomnieć o grochach. Kropki, kropeczki, wielkie i maleńkie, białe na czarnym, fioletowym, miodowym tle. W najbardziej spektakularnym wydaniu, to takie, jak z pokazu Caroliny Herrery – czarne, wielkie grochy na krwisto-czerwonym tle, zdobiące długą, tonącą w falbanach suknię, z bufiastymi rękawami. Oby zdarzył się nam bal godzien takiej kreacji.

fot. Mohito, Orsay, Quiosque, House

fot. wizerunkowe H&M