Walentynkowa atmosfera

Jedno z najpopularniejszych świąt na świecie zbliża się dużymi krokami i pomimo tego, że obchodzi się je od wieków, mało kto zna historię Walentynek. Za ich pierwowzór uważa się Luperkalia, czyli dawne rzymskie święto płodności, obchodzone tradycyjnie 15 lutego. Jedną z ich tradycji były zabawy, podczas których młode kobiety i mężczyźni dobierali się w pary dzięki losowanym przez panów karteczkom z imionami pań. Następnie dobrani w ten sposób bawili się w swoim towarzystwie przez cały wieczór. Trwało to do roku 496 czyli czasu zakazu świętowania wystosowanego przez Papieża Galazjusza i choć ludzie jeszcze przez długi czas w sekrecie praktykowali rzymskie obrzędy, Luperkalia zmieniły się w dzień świętego Walentego wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa w Europie. Od dłuższego już czasu zadajemy sobie pytanie – jakim prezentem obdarować bliską nam osobę, aby rozgrzać jej serce w tym szczególnym czasie.  Żeby nieco ułatwić wybór lub zainspirować do własnych poszukiwań – przychodzimy z propozycją prezentownika dla Niej, dla Niego a także dla pary bez względu na to czy będą to Wasi rodzice, przyjaciele czy Wy sami.

Dla Niej

Jeśli Walentynki mają być okazją do poważniejszej deklaracji, warto odwiedzić któryś z jubilerskich sklepów Alfa Centrum, które z okazji Święta Zakochanych z pewnością przygotują ofertę specjalną. Większość kobiet uwielbia błyskotki w niemalże każdej postaci, a zwłaszcza w biżuterii, która dopełnia ich każdą stylizację – ponadto biżuteria jest istotnym elementem naszej historii, kultury a także codziennego życia. Warto zatem postawić na ten typ prezentu Walentynkowego, który ozdobi ciało Ukochanej. Może to być również sensualna bielizna, kosmetyki kolorowe lub pielęgnacyjne czy też piękny zapach który ją otuli.  Na pewno każdą kobietę ucieszy Wasze wspólne zdjęcie utrwalające ważną chwilę lub ulubiony wyjazd, szczególnie jeśli oprawisz je w piękną designerską ramę. Przechodząc do akcesoriów do wystroju wnętrz – ciekawym pomysłem będą też świeczniki, eleganckie poszewki na poduszki lub obraz czy plakat z ulubionym motywem.

 

 

Dla Niego

Zabawne skarpetki, bokserki czy piżama w miłosny print to upominek idealny bez względu na wiek Partnera. Dla mężczyzny ceniącego elegancję i szyk sprawdzi się męska biżuteria w postaci spinek do mankietów, krawata czy bransolety lub eleganckiego zegarka. Część sklepów proponuje wygodne zestawy prezentowe z męskimi akcesoriami, takimi jak szale, rękawiczki lub czapki, które zdadzą egzamin podczas zimowej aury. Sprawdźmy czego brakuje w garderobie ukochanego, zadbajmy o jego komfort i styl. Małe męskie gadżety, drobna elektronika, książka ulubionego autora czy seria audiobooków do słuchania w samochodzie to kolejne pomysły na miłą niespodziankę. Trafiony będzie z pewnością trwały, nowoczesny zapach – która z Pań nie lubi gdy jej mężczyzna pięknie pachnie?

 

 

Dla Pary

Upominek przede wszystkim powinien sprawić przyjemność, utulić zmysły ale także nic nie stoi na przeszkodzie aby był praktyczny. Jeśli znamy hobby lub ulubione formy spędzania wolnego czasu bliskiej Nam pary możemy pomyśleć o upominku, który będzie odpowiedzią na te aktywności. Amatorów kina można uraczyć kolekcją filmów lub sprzętem stereo, fanów muzyki – gramofonem lub biletami na koncert. Zapalonych  sportowców – odpowiednim sprzętem do wybranej dyscypliny, a kucharzy, baristów czy barmanów (także amatorów) np. zestawem do sushi, drobnym sprzętem AGD czy zestawem do wina lub drinków. Jako pewnik polecamy również piękne zapachy do domu, które można wykorzystać podczas romantycznego wieczoru lub domowego spa. Dla posiadaczy wanny sprawdzą się kule do kąpieli, a po rytuale pielęgnacyjnym olejki do masażu.

 

fot. wizerunkowe:  Unsplash.com

fot. produktowe:  Bytom, Kubenz, Douglas, Yes, Apart, W.Kruk, Inglot, Gatta, Home&You, Empik, Ochnik