W kolorze nieba

Kolor niebieski niesie ze sobą ogromną symbolikę. Znanej już od starożytności barwie dopisuje się działania magiczne, stygmaty religijne, a także porównania od pospolitości do prestiżu. Kto by pomyślał, że jeden z podstawowych kolorów będzie wzbudzał aż tak wiele skrajnych emocji na przestrzeni dziejów. My patrzymy na odcienie niebieskiego przez pryzmat świata mody. Zazwyczaj „bezpieczna” i lubiana barwa, w 2024  roku przechodzi swój renesans, walcząc o miano nieoficjalnego koloru roku. Dowiedz się, które tony niebieskiego zagrają pierwsze skrzypce w tym sezonie.

Niebieskie migdały

Wiosna daje sporo pretekstów, by myśleć o niebieskich migdałach i niespiesznie obserwować niebo w bezchmurne dni. A potem blade błękity poranka przełożyć na stylizacje noszone za dnia. Zaś nocą, oglądając gwiazdy, szukać inspiracji dla wieczornych kreacji. Wraz z początkiem wiosny do łask powraca kolor niebieski w pełnej okazałości z całą paletą różnorodnych jego odcieni. Przeglądając najnowsze trendy i pokazy mody, wyraźnie można zobaczyć obecność koloru niebieskiego. Pojawił się on w total lookach, ale też i na sukienkach, marynarkach czy kombinezonach. W niebieskich outfitach mogliśmy zobaczyć modelki prezentujące kolekcje największych domów mody. Piękny jasny niebieski kolor w chłodnej tonacji, który kojarzy nam się z dziecięcą odzieżą, to must have tego sezonu! Wszelkie pochodne odcienie niebieskości są ponadczasowe i dzięki temu nie trzeba obawiać się przemijających trendów. Kolor błękitny idealnie prezentować się będzie w towarzystwie bieli i szarości, a także nieco mniej oczywistego, pastelowego różu. Ten ostatni wyjątkowo dobrze współgra z kolorem niebieskim, ponieważ nie tylko z nim kontrastuje, ale i go uzupełnia.

 

 

Błękitne dodatki

Minimalistki, kochające klasyczne odcienie, mogą śmiało postawić na błękitne dodatki, które potrafią całkowicie odmienić stylizację.  Kolor niebieski nie tylko cudownie nawiązuje do śródziemnomorskich krajów, ale przede wszystkim do obcowania z naturą i żywiołem, jakim jest woda. Niebieski akcent w stylizacji w niewielkiej formie, takiej jak  torebka, buty czy apaszka będzie świetnym uzupełnieniem dla monochromatycznych, bazowych stylizacji, gdzie króluje biel, beż czy szarość. Dzięki dodaniu kolorowego akcentu, uzyskamy nieco bardziej wiosenny i świeży efekt stylizacji. Jasne, pastelowe odcienie błękitów na torebkach czy butach będą także idealnym uzupełnieniem stylizacji weselnych. Ciemniejsze odcienie niebieskiego koloru – granaty, będą doskonałym zamiennikiem czarnych akcesoriów.

 

 

Wieczorne niebo

Nasz nastrój oraz emocje w znaczący sposób uzależnione są od otaczających nas kolorów. Niektóre z nich dodają energii, inne – uspokajają. Jedną z takich kojących barw jest classic blue, odcień inspirowany wieczornym niebem. Tajemniczy i elegancki kolor zaprasza do refleksji oraz chwili relaksu, tak cennej w dobie nieustannego pędu. Właśnie dlatego kolor wieczornego nieba doskonale sprawdza się we wnętrzach – zarówno jako barwa dominująca, jak i dodatkowa. Kolor ten symbolizuje spokój oraz pomaga obcującym z nim osobom osiągnąć wyciszenie. Przede wszystkim jest to nadzieja oraz pewność siebie, bez których trudno podjąć jakiekolwiek działania kreatywne. Barwa ta inspiruje oraz pozwala nieco oderwać się od rzeczywistości. Dekorując wnętrze dodatkami w kolorystyce classic blue, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wprowadzisz do swojego domu odrobinę magii. Jak w prosty sposób wprowadzić ten odcień do swojego wnętrza? Wystarczy odrobina: tekstyliów, wazonów, świeczników, a nawet elementów wyposażenia kuchni czy łazienki. Nie można zapomnieć także o siedziskach czy pufach, które są zarówno wygodnym miejscem odpoczynku, jak i niedającą się przeoczyć dekoracją samą w sobie.

 

 

 

Foto. wizerunkowe: Adobestock

Foto. produktowe: Home&You, Homla, Reserved, H&M, Sinsay, Apart, Ochnik, CCC, Fielmann, Triumph