Retro powraca – Dawid Ryski dla Medicine

Dzięki współpracy z ilustratorem i grafikiem do salonów polskiej marki Medicine ponownie trafiły niebanalne ubrania sygnowane nazwiskiem Dawida Ryskiego. Kolekcja utrzymana jest w stylu retro, a inspiracją do jej stworzenia były plakaty, które przeniesione zostały na ubrania.

Dawid Ryski projektuje plakaty koncertowe, okładki płyt, ilustruje prasę.Jego grafiki znaleźć można m.in. w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Wprost” czy „Charakterach”. Jego przygoda z rysowaniem i ilustracją rozpoczęła się jeszcze w przedszkolu, kiedy to nieustannie rysował samochody strażackie. Z czasem jego zainteresowania się zmieniały, ale ołówka już z ręki nie wypuścił.

W najnowszej kolekcji Medicine znajdziemy koszulki, sukienki oraz akcesoria, które utrzymane są w stylu retro. Inspiracją do ich stworzenia były m.in: wspomnienia z dzieciństwa, a także muzyka z lat 70. I 80.

 

Projektant dużą wagę przywiązuje do detalów oraz odpowiedniej jakości wykonania. Linia wyprodukowana jest w krótkich seriach. Tak, aby projekty były unikalne.

Marka Medicine w swojej kolekcji posiada łącznie ponad 100 modeli jednych w swoim rodzaju skarpetek, których wzory i kolory mogą przyprawić o zawrót głowy. W najnowszej kolekcji sygnowanej nazwiskiem Dawida Ryskiego również nie zabrakło tego typu akcesoriów.