Przygotowania do majówki

Już wiemy – majówka 2021 będzie podobna do ubiegłorocznej. Hotele i obiekty noclegowe pozostaną zamknięte, zatem pozostaje Nam planowanie aktywności na świeżym powietrzu lub w domach. Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami domów z ogrodem, ogródków działkowych – nic nie stoi na przeszkodzie żeby zorganizować grilla lub zabawy na powietrzu w najbliższym gronie. Na mieszkańców miast, bloków czy kamienic czekają natomiast parki, lasy czy miejskie skwery. Piknik, przejażdżka rowerem, a może spacer śladem miejskich zabytków? Kilka dni oderwania od codziennej gonitwy i nieco przytłaczającej rzeczywistości przyda się każdemu. Dopilnuj, żeby ten czas przeznaczyć na relaks i zobaczyć jakieś nowe miejsca lub stare miejsca odkryć na nowo.

Mamy dla Was kilka podpowiedzi i inspiracji, jak przy ograniczonych możliwościach, mimo wszystko spędzić ten czas miło, aktywnie i kreatywnie!

 

Aktywności na świeżym powietrzu

Dla miłośników ruchu z pewnością najlepszą z opcji będzie wycieczka rowerowa, miejski przejazd rolkowy lub wyciągnięcie zakurzonych wrotek, deskorolki czy hulajnogi. Jeśli już dawno pozbyliście się tego typu „czasoumilaczy” oferta naszych sklepów zdecydowanie odpowie na zapotrzebowanie zarówno „sprzętowe” jak i zadba o uzupełnienie odpowiedniej sportowej garderoby. Jeśli wolicie długie spacery, warto pomyśleć o ich urozmaiceniu! Za pomocą mapy, książkowych przewodników czy zasobów Internetu warto zaplanować temat i szlak pieszych wycieczek. Mogą to być rzecz jasna interesujące obiekty, zabytki, zapomniane miejsca, ale też klasyczny spacer można zastąpić geocachingiem czyli grą miejską w formie zabawy terenowej. Polega ona na poszukiwaniu najczęściej z użyciem odbiorników GPS, tzw. skrytek uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy. Umiejscowione przeważnie w interesujących punktach „skrzyneczki” zawierają dziennik odwiedzin, do którego wpisują się kolejni znalazcy, a także drobne upominki na wymianę. Najczęściej zakłada się skrytki w atrakcyjnych turystycznie miejscach (zabytki, przyroda, historia), co niezaprzeczalnie urozmaica nasz spacer. Liczy się też pomysł na zamaskowanie skrytki , a te mogą być różnej wielkości – od malutkich pojemniczków mniejszych od naparstka po olbrzymie skrzynie mogące z powodzeniem pomieścić duże przedmioty. Im więcej pomysłowości tym skrytka lepiej jest oceniana przez innych. Czasami znalezienie końcowej skrzynki poprzedzone jest wykonaniem określonych zadań – np. zebraniem informacji z innych miejsc lub rozwiązaniem zadań logicznych. Jest to świetna rozrywka zarówno w pojedynkę jak i w towarzystwie – a także opcja dla rodziny.

 

Piknik!

Po aktywności przychodzi czas na pożywny i zdrowy posiłek, a ten z pewnością można przenieść na łono natury. Piknik na łące, w lesie czy ogrodzie z pewnością naładuje baterie i uzupełni utracone kalorie w trakcie ruchu. Nie da się ukryć że posiłek na świeżym powietrzu, najlepiej w delikatnych słonecznych promieniach – dostarcza endorfin, ale i smakuje o niebo lepiej! Wystarczy dobra organizacja, zapakowanie do plecaka, torby czy rowerowych sakiew, ulubionego koca, produktów spożywczych, napojów i piknik gotowy. Możecie też zadbać o tło muzyczne zabierając bezprzewodowy głośnik, lub w ciszy delektować się lekturą ulubionej książki czy czasopisma. Zadbaj też o to by Twój strój zapewnił ci dużo swobody, był przewiewny i komfortowy. Tylko w takim będziesz mogła/mógł skupić się w pełni na przyjemnościach – w niewygodnych butach czy ubraniach niedostosowanych do temperatury ciężko jest cieszyć się atrakcjami i delektować wolnymi chwilami.

 

 

Relaks w domowym zaciszu

Po eskapadach na świeżym powietrzu, rodzinnym grillowaniu czy pikniku z najbliższymi w pobliskim parku – przychodzi czas na domowy odpoczynek. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować sobie mini spa (o którym przeczytacie w jednym z poprzednich wpisów), zaaranżować kino domowe albo przygotować turniej gier czy wieczór z planszówkami! Tutaj ogranicza Nas już tylko nasza wyobraźnia, a aktywności możemy dopasować do naszych pasji, zainteresowań lub zaskoczyć domowników oryginalnym pomysłem i wprowadzić zupełnie nową inicjatywę. Założenie mini ogródka na parapecie lub kuchennej szklarni? Lekcja gry na instrumentach, malowania, dziergania, składania modeli, nauka przez zabawę w formie eksperymentów, a może stworzenie wspólnego kolażu, który później oprawicie w ramę i udekorujecie nim wnętrze? To tylko kropla w morzu inspiracji na ciekawą majówkę w naszych czterech ścianach.

 

 

 

fot. wizerunkowe: Empik

fot. produktowe: Smyk, Empik, Home&You, Play, T-mobile, Cropp, House, Martes Sport, Sinsay, Cropp, Świat Książki