POSTANOWIENIA NOWOROCZNE

Nowy rok, nowe otwarcie, a wraz z nim obietnice, które składamy sami sobie. Ile z nich się spełnia? Zapewne niewiele, ale nie zraża nas to do czynienia nowych z nadejściem kolejnego roku. Jeśli nawet niewielki procent postanowień zostaje wcielonych w życie, to i tak warto próbować, by chociaż odrobinę poprawić jakość naszego życia. Co zatem możemy robić lepiej w roku, który właśnie się rozpoczął?

Po pierwsze – więcej ruchu

Cukrzyca typu drugiego, bóle pleców, osłabienie, żylaki, nadciśnienie i choroby układu krwionośnego – co łączy te dolegliwości? Przyczyną ich wszystkich może być brak ruchu. Siedzący tryb życia i wynikające z niego choroby są w dzisiejszych czasach prawdziwą plagą. Postanowienia noworoczne, które uratują nas od kolejnego roku bez ćwiczeń fizycznych, to dobra idea! Pełen pakiet możliwości w tym zakresie dostępny jest w klubie Up-fit – mamy do wyboru zumbę, tabatę, Indoor walking, pump, step, pakiet zdrowy kręgosłup, jogę i wiele innych opcji, zarówno dla wielbicieli ostrego treningu, jak i łagodnego rozciągania. Ważny jest pierwszy krok, a tak naprawdę pierwszych 21 kroków – jak podają naukowcy tylekroć musimy powtórzyć zdrowy nawyk, aby wszedł nam w krew i „wyparł” zgubne przyzwyczajenia.

fot. 4F, Martes Sport, 50 Style

Nowe zajęcia wymagają odpowiedniego wyposażenia, w które możemy się zaopatrzyć, rezerwując czas przed treningiem i odwiedzając sklepy Alfa Centrum. Martes Sport, 4F, 50 style, Adidas – to miejsca, gdzie nabędziemy świetne obuwie sportowe, „oddychającą” odzież i wszelkie potrzebne akcesoria, takie jak plecak na rzeczy treningowe czy bidon z wkładem filtrującym wodę (podczas ćwiczeń pamiętajmy o uzupełnianiu płynów).

Po drugie – więcej kultury

Ponad 80-letni nestor polskiego kabaretu, Jacek Fedorowicz powiedział w jednym z ostatnio udzielonych wywiadów, że aby zapewnić sobie znośną starość, w młodości trzeba katować zarówno ciało, jak i umysł. Skoro już postanowiliśmy zaserwować naszym mięśniom więcej ruchu, zadbajmy także o szare komórki. W Empiku i księgarni Świat Książki możemy sięgnąć po hity wydawnicze, nadrobić lektury polskiej noblistki, Olgi Tokarczuk, albo pogłowić się przy lekturze dobrego kryminału. Jeśli z czytaniem jesteśmy na bakier, polecamy poćwiczyć mózg przy którejś z gier planszowych, wciągając w zabawę cała rodzinę.

fot. Empik, Świat Książki

Po trzecie – zdrowiej się odżywiać

Jeśli mimo silnych postanowień noworocznych skusi nas kanapa i nowy serial, wprowadźmy zwyczaj podjadania zdrowych przekąsek, zamiast kalorycznych chipsów i słodyczy. Organiczne chrupki z komosą ryżową, musy i jogurty owocowe z obniżoną zawartością cukru czy ekologiczne, prażone orzechy nerkowca doskonale nadają się do podjadania podczas wieczoru filmowego pełnego emocji. Wszystkie te produkty dostaniemy w sklepie Lewiatan, na parterze Alfa Centrum. Aby nie przedobrzyć i nie zniechęcić się do nadmiernie zaostrzonych noworocznych rygorów połączmy zatem przyjemne z pożytecznym – najpierw zakupy, potem siłownia, a na koniec zdrowa kolacja i ulubiony serial. I życzmy sobie, by tak dobrze wyglądał cały rok.

 

 

 

 

 

 

 

fot. Lewiatan  

fot. wizerunkowe Adobe Stock