KORAL RZĄDZI MODĄ

“Afirmatywny, energetyczny, towarzyski, porywający, zachęcający do beztroskiej aktywności, ucieleśniający naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań” – taki jest według Instytutu Pantone Living Coral, kolor roku 2019.

Od wielu lat Instytut Pantone wybiera barwę, która ma w danym roku rządzić podczas modowych show, a także królować na sklepowych półkach. Czy można wybrać kolor bardziej kobiecy, subtelny i zmysłowy, niż ten łagodny mix różu, pomarańczu, czerwieni i złota? Zabawa z odcieniami koralu wybuchnie już za momencik, z pierwszymi wiosennymi stylizacjami. Jeśli czujemy, że ten kolor, to nie do końca „nasza bajka”, nie musimy wybierać wersji „total look”, czyli od stóp do głów, na pewno jednak warto zaopatrzyć się w dodatek, który nada naszemu strojowi odrobinę pikanterii.

fot. Cropp, Inglot, Wojas, Apart, Moodo

Koralowe nuty swoją łagodnością prowokują stylizacje bardzo kobiece, projektanci pokazują go w takiej odsłonie zarówno w wydaniu opływających ciało jedwabnych sukienek (dom mody Akris), jak i wersji drapieżnej mini (Brandon Maxwell), albo minimalistycznych, geometrycznych kształtów (Prada). Jeśli na tę właśnie barwę czekałyśmy tęskniąc za wiosną, możemy znaleźć jej wspaniałe reprezentacje w sklepach Alfa Centrum, czy ich odpowiednikach on-line. Koralowe szpilki ma w swojej kolekcji Wojas, szalik znajdziemy w Moodo, a bransoletkę w Apart. Świetnym wyborem będzie także uniwersalna torebka z Ochnika czy tak bardzo modne w tym sezonie luźne, wiązane w pasie spodnie z kolekcji Cropp. Możemy też skusić się na zamszową kurtkę (Orsay), którą podczas ciepłych, wiosennych dni założymy zamiast płaszcza.

fot. Quiosque, Inglot, Apart, Ochnik, Moodo

Stylizacja to nie tylko odzież i akcesoria. Bardzo mocno kolor roku zaistnieje również w makijażu, szczególnie ucieszą się z tego panie, które lubią make-up w ciepłych barwach, ze złotymi refleksami. Koralowe będą przede wszystkim usta (świetną pomadkę w tym odcieniu proponuje Inglot), ale także róż na policzki, cień do powiek czy lakier do paznokci. Oczywiście dbajmy o odpowiednie proporcje, aby nie przesadzić z dawkowaniem barw. Złotą patynę uzyskamy dzięki odpowiedniej bazie, a latem czekają już na nas bronzery, rozświetlacze
i połyskujące balsamy do ciała.

fot. Orsay, Ochnik, Apart, Inglot, Reserved

Inspiracją Instytutu Pantone w wyborze Living Coral była dbałość o naturę, ale także odwołanie do autentyzmu, prawdziwych emocji i skupienie na intymnych relacjach z drugim człowiekiem. Pamiętajmy o tym, wybierając się na wiosenny spacer.

fot. wizerunkowe Orsay