Gotowa na plażę!

Za nim dokonasz zakupu stroju plażowego, warto przyjrzeć się swojej sylwetce i określić jej atuty. Znajomość kształtu własnego ciała okaże się pomocna podczas wyboru idealnego stroju na plażę, tak by podkreślał walory sylwetki i był idealnie dopasowany do postury.

Bez względu na to, czy jesteś typem gruszki, jabłka, prostokąta, czy klepsydry możesz wyglądać i czuć się pięknie na plaży nawet, gdy nie masz figury modelki. Dobry kostium kąpielowy pomoże ukryć Ci wystający brzuszek, optycznie powiększyć biust, czy stworzyć wcięcie w talii. Sprawdź, który z fasonów jest dla Ciebie!

Jabłko najlepiej prezentować się będzie w kostiumie jednoczęściowym. Dopasowana i najlepiej usztywniana góra stroju podkreśli dekolt i biust, zaś marszczenia, ukośne pasy i wzory umieszczone po jednej stronie pomogą zakamuflować wystający brzuszek.

Pani o sylwetce typu gruszka ze względu na wąskie ramiona,  szerszą talię i najszersze biodra oraz pokaźne pośladki powinna sięgnąć po komplety, które zrównoważą kontrasty w sylwetce, a więc góra podkreślająca biust oraz dół eksponujący talię i modelujący krągłości

Pani o sylwetce gruszki dobrze prezentować się będzie w kostiumach, których biustonosz jest usztywniany. Dodatkowym atutem będą marszczenia, wzory i intensywne kolory. Figi powinny być stonowane, najlepiej w ciemniejszym odcieniu niż góra lub w drobne wzorki. Pani gruszka może także wybrać mocno wycięty dół, który optycznie wydłuży nogi.

Aby podkreślić talię i zarysować biodra Panie o sylwetce typu prostokąt powinny sięgnąć po jednoczęściowe stroje z wycięciami w okolicach talii lub biustu. Możecie śmiało postawić na wzory, asymetryczne kroje, czy górę od bikini dyskretnie wypełnioną push-up’em.

Panie bez wyraźnie zaznaczonej talii powinny wybierać figi, które są wiązane po bokach. Kokardki i frędzle optycznie poszerzą linię bioder. Równie dobrze sprawdzą się doły o asymetrycznym kroju. Góra stroju najlepiej jeśli będzie wiązana, dekolt w kształcie litery V pozwoli optycznie powiększyć piersi.

Jeżeli macie takiej samej szerokości ramiona i biodra oraz szczupłą talię, która tworzy pomiędzy górą i dołem wyraźne wcięcie, a Wasza figura określana bywa doskonałą tzn. klepsydrą z pewnością nie będziecie miały problemu z wyborem stroju plażowego.

Sylwetkę klepsydry najlepiej podkreśli kostium dwuczęściowy, którego góra usztywniona będzie fiszbinami. Figi powinny być zabudowane, jednak dość mocno wycięte po bokach, by optycznie wydłużyć nogi. Góra i dół kostiumu powinny być w tym samym odcieniu. Kontrastujące ze sobą kolory mogą zaburzyć proporcje.