GORĄCO W ŚRODKU ZIMY

Walentynki za pasem, przyjrzymy się zatem stylizacjom i trendom, które kojarzą się ze Świętem Zakochanych. Skojarzenie najbardziej oczywiste, to styl randkowy, a więc wszystko to, co związane jest z flirtem, odkrywaniem ciała i byciem sexy. Dekoracje witryn sklepów z bielizną najpełniej oddają ten pełen zmysłowości klimat, rodem z kinowej nowości „365 dni”. Jeśli więc pragniemy przy okazji Walentynek uzupełnić szafę o elementy niezbędne na gorącej randce, to pamiętajmy, że oprócz marek typowo bieliźniarskich pełnym asortymentem tego typu odzieży dysponuje obecnie każda niemal sieciówka.

fot. Triumph, Esotiq, Gatta, Reserved, H&M 

Trendy bieliźniarskie przeniknęły także do mody casualowej, mamy wykończone czarną koronką grube swetry, rozbudowane staniki z koronką na plecach, które pokazujemy zakładając odpowiednio wycięty T-shirt, tiulowe aplikacje i satynowe, „piżamowe” topy, prześwitujące, zwiewne koszule. Bez trudu zaopatrzymy się w takie ciuszki, korzystając z zimowych wyprzedaży Alfa Centrum.

fot. Orsay, Reserved, Mohito, Moodo, Cropp, Diverse

Lutowe święto par będzie okazją do spędzenia miłych chwil dla pań i panów lubiących zabawę modą. Hot trendem jest obecnie #matchingoutfits, czyli dopasowanie do siebie strojem lub ubieranie się w podobnym stylu. Jest to sposób dla zakochanych na zasygnalizowanie łączącej ich więzi. Jak to zrobić? Umówmy się na przykład, że dziś wybieramy look a’la grounge, załóżmy oboje koszule w kratę, cięższe, nie koniecznie identyczne buty, fantazyjne okulary słoneczne i luźne, wełniane czapki. Zróbmy sobie zdjęcie i wyślijmy znajomym ze słodkim, walentynkowym pozdrowieniem. Taka zabawa we wspólną stylizację może być także dobrym tematem walentynkowego prezentu – zakup identycznych bluz, piżam czy T-shirtów z pewnością wywoła uśmiech na twarzy ukochanej czy ukochanego.

Jeśli Walentynki mają być okazją do poważniejszej deklaracji lub wyrażenia uczuć w szczególny sposób, warto odwiedzić któryś z jubilerskich sklepów Alfa Centrum, które z okazji Święta Zakochanych proponują specjalne promocje.

fot. Apart, Yes

Do walentynkowej mody można także podejść z przymrużeniem oka. Dla pani zamiast zmysłowego szlafroczka – bluza z Myszką Miki, dla pana – odlotowe skarpetki z nadrukiem w egzotyczne palemki lub bokserki z zabawnym napisem. Wszak największym wrogiem miłości jest nuda i nadmiar powagi, dlatego wywołanie uśmiechu może być w miłosnym podboju bardziej skuteczne niż zbytnie „spinanie się”. Życzymy udanych zakupów w Alfa Centrum i wyluzowanych Walentynek!

fot. House, Diverse, Cropp, Sinsay

fot. wizerunkowe Apart