Wystawa archiwalnych zdjęć Olimpii Grudziądz

W dniach 1- 30 września w Centrum  Alfa będzie można obejrzeć specjalną wystawę prezentującą archiwalne zdjęcia Olimpii Grudziądz.

Przez cały miesiąc wszyscy, którzy odwiedzą Centrum Alfa będą mogli obejrzeć 15 ekspozycji z archiwalnymi zdjęciami najstarszego grudziądzkiego klubu.

Olimpia Grudziądz jest najstarszym klubem sportowym w Grudziądzu. Klub założono w 1923 roku jako Towarzystwo Sportowe “Olympia”. Pierwotnie siedzibą klubu była ulica Parkowa, by w drugiej połowie przenieść się na nowo wybudowany stadion przy Piłsudskiego. Od początku postanowiono rozszerzyć działalność sportową, poprzez założenie kolejnych sekcji: lekkoatletycznej i gier ruchowych, kolarskiej, motocyklowej, bokserskiej, tenisowej i innych.

Wystawa prezentuje archiwalne zdjęcia z początków istnienia Klubu. Znajdują się również zdjęcia z budowy stadionu przy Piłsudskiego 14 oraz zdjęcia z lat 90. prezentujące mecz z “Orłami” Kazimierza Górskiego.

Obecnie Olimpia Grudziądz występuje na zapleczu Ekstraklasy. W poprzednim sezonie Biało-Zielonym zabrakło do historycznego awansu do Ekstraklasy zaledwie 3 punktów.

Dokładnie 30 czerwca 2018 roku Olimpia Grudziądz będzie świętować 95 lat istnienia.

Serdecznie zapraszamy