INSTRUKCJA – ADMINISTRATOR
O to kilka filmów, odnośnie administrowania stroną:
Panel administratora – ogólna obsługa
Dodawanie stron oraz szablony stron
Dodawanie galerii poprzez przycisk “Dodaj medium”
Dodawanie użytkowników, najemców
Instrukcja dodawania banerów dla Strony głównej.
Po zalogowaniu się w Panelu Administratora wybieramy z bocznego Panelu przycisk “Strony”. Następnie na liście wszystkich stron bądź też za pomocą “Szukaj” szukamy strony “Strona główna”, wybieramy i przechodzimy do danej podstrony.

Po otwarciu strony, ukaże się nam “Strona główna”.
Posiada ona szereg opcji które można edytować, jednak nas interesują tylko 2 zakładki na dole strony. Są to: “Slider” oraz “Godziny otwarcia oraz loga firm”
“Slider”
Odpowiada on za obrazu przewijające się na naszej stronie głównej. Posiada on 3 edytowalne pola takie jak “Pojedyńczy slajd”, “Link” oraz “Tytuł”. Dodatkowo po najechaniu na dodany obraz w polu “Pojedyńczy slajd” ukażą się nam dwie ikonki, ołówek (edytuj) oraz X (usuń).
W celu dodania nowego slidera, wciskamy przycisk “Dodaj nowy”.

Po wybraniu “Dodaj obraz” wyświetli się nam okno wyboru mediów.
Strona “Wybierz obraz” posiada dwie zakładki, w pierwszej z nich “Biblioteka mediów” mamy podgląd na wszystkie nasze media które zostały już wcześniej dodane do bazy. W zakładce “Dodaj pliki” możemy w prosty i szybki sposób dodać nowe medium do strony.
W celu ułatwienia pracy, jest w niej filtr kategorii, dzięki któremu możemy w łatwy sposób odszukać interesujący nas plik, np. wybierając z menu “Media categories” interesującą nas kategorię, a jeśli znamy nazwę pliku, możemy użyć pola “Szukaj”.
W celu dodania nowego pliku/obrazu do bazy mediów, przechodzimy do zakładki “Dodaj plik”, bądź też przeciągamy nasz plik z komputera wprost na stronę naszej biblioteki – podświetli się ona na niebiesko i po upuszczeniu pliku, zostanie on dodany do bazy.
Warto od razu po dodaniu pliku/plików, przypisać mu kategorię w znajdującym się panelu bocznym po prawej stronie, polu “Medica categories”
Gdy już zakończymy edycję slidera i chcielibyśmy zobaczyć jak się on prezentuje na naszej stronie, bez konieczności aktualizowania strony widocznej dla wszystkich użytkowników, z panelu po prawej stronie, wybieramy przycisk “Podejrzyj zmiany”, otworzy on nam naszą podstronę w nowej zakładcę, dzięki czemu będziemy mogli zweryfikować nasze zmiany.
Po weryfikacji, zatwierdzamy nasze zmiany przyciskiem “Zaktualizuj”

Instrukcja dodawania użytkowników.
Dodawanie użytkowników jest podzielone na 2 etapy.
Pierwszym z nich jest dodanie normalnego użytkownika do bazy danych z określoną rolą w systemie.
Drugim etap, łączy się tylko i wyłącznie z rolą “Menager sklepu” czyli inaczej mówiąc Sklepu. Polega on na przypisaniu danemu użytkownikowi rodzaje usług i branż w jakich ma się znaleźć.

Dodawanie użytkowników rozpoczynamy od wybrania z panelu bocznego “Użytkownicy”, następnie przechodzimy do strony z listą użytkowników i wybieramy “Dodaj nowy”, bądź szukamy już utworzonego użytkownika w celu edycji danych.



Po przejściu na stronę “Dodaj nowego użytkownika”, pojawi się nam szereg pul do uzupełnienia, każde z nich należy wypełnić.
Najbardziej istotne z nich wszystkich, są jednak trzy pola, takie jak:
Nazwa użytkownika – nie będzie można już jej zmienić po zapisaniu użytkownika.
Adres email – adres na który będą wysyłane informacje administracyjne, lub takie jak np. “resetowanie hasła” do konta użytkownika. Może być on jednak we wstępnej fazie uzupełniony tymczasowym adresem, z zastrzeżeniem, iż trzeba ten adres zaktualizować.
Rola – przypisujemy tutaj funkcję użytkownika. Dzięki czemu możemy stworzyć konto administratora, czy też konto dla najemcy (Menager sklepu).
Po zapisaniu tych wstępnych informacji, w zależności od roli użytkownika, pojawi się nam kilka dodatkowych rzeczy do wypełnienia.
Z ważniejszych danych to:
Przedstawiaj mnie jako – pole które odpowiada za to jak będzie przedstawiany autor danej promocji/ofert pracy, na stronie.
Pozostałe ważne rzeczy do uzupełnienia to dane sklepu, które podzielone są na 3 zakładki.
W zakładce Dane sklepu:
Logo, dodajemy logo naszego najemcy – przez bibliotekę multimediów
Telefon
Lokalizacja – dodajemy informacje odnośnie lokacji naszego najemcy w centrum. Lokalizację przypisujemy na podstawię dostarczonej
za pomocą formuły (np. F1-22) F – czyli piętro, 22 czyli numer lokalu. Pamiętać należy o dodaniu myślnika, bądź spacji między numerem piętra a lokalu. Jeśli dany najemca posiada więcej niż jeden lokal w centrum, musimy dodać kolejny lokal za pomocą przycisku “Dodaj lokal”

W następnej zakładce, “Opis” uzupełniamy dane wyświetlane na stronie najemcy takie jak główne zdjęcie i jego opis.

W zakładce “Dodatkowe informacje” posiadamy opcje które są wyświetlane w panelu bocznym, na danej stronie sklepu.
Karta podarunkowo, odznaczamy tak/nie
Tax free, odznaczamy tak/nie
Link do strony sklepu – umieszczamy tu link do zewnętrznej strony sklepu klienta, np. do www.hm.pl

Po dodaniu wszystkich informacji o użytkowniku oraz jeśli jest to najemca, przechodzimy w lewym menu do strony “Najemcy”, w celu przypisania danemu użytkownikowi rodzaj usług oraz kategorii w jakiej się znajduje.

Instrukcja dodawania wydarzenia.
Dodawanie wydarzenia, rozpoczynamy od przejścia z Panelu do strony wszystkich wydarzeń.
Dodając nowe wydarzenia, trzeba pamiętać o kilku rzeczach:
Tytuł i treści wydarzenia.
Dacie rozpoczęcia i zakończenia – jeśli jest to wydarzenie jednodniowe, wystarczy ustawić oba wydarzenia na ten sam dzień.
Każdy z obrazów, posiada swój stały rozmiar, który należy zachować.
Plakat wydarzenia – jest to obraz główny wydarzenia, wyświetlany na stronie wydarzenia, nad jego treścią. (wymiary 872 px na 400 px)
Obraz wyróżniający – obraz który zostanie wyświetlony na liście wszystkich wydarzeń. (wymiary 574 px na 420 px)